Publish 09 September 2019

Reporter @ Lorema Time

Company:
Lorema Estetic
City:
Chișinău
Employment type:
higher

Job description

Responsabilități de bază:

  • Elaborarea corectă atât gramatical, cât și semantic a materialelor jurnalistice (știre, interviu, reportaj etc.);
  • Responsabilitatea de a comunica cu intervievații conștiincios, pentru a culege informațiile necesare;
  • Materialele scrise să fie bazate pe argumente sigure și confirmate;
  • Analiza potențialilor clienți;
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții;

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Competențe în domeniul jurnalismului sau filologie ( experiența prezintă un avantaj, dar nu este obligatorie);
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor: română și rusă;
  • Abilități de comunicare, responsabil, punctual.
  • Creativ, original și inventiv, dornic de a veni cu idei noi în procesul de lucru;
  • Prezentabil, sociabil și amabil;
  • Nivel sporit de organizare, punctualitate, profesionalism, rezistent la stres, capacitate de îndeplinire a sarcinilor conform termenilor;

Dacă te-ai regăsit în cerințele enumerate mai sus, te așteptăm cu drag în echipa redacțională a revistei Lorema Time!

Oferim:

  • Program de lucru - full time (9.00-18.00);
  • Birou confortabil;
  • Colectiv primitor;
  • Salariu motivant;
  • Pachet social.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV sau să ne contactați la numarul de telefon 060906333.

Send CV
proimobil