Publish 22 May 2021

Specialist Salarizare Limba Franceză (Nivel Mediu)

Company:
Professional HR Agency
The contact person:
Phone:
City:
Chișinău
Employment type:
Requirements:
Work experience more than 1 year
higher

Job description

Responsabilități de bază:

  • Calculează compensațiile la care au dreptul salariații clienților francezi, ca urmare a concedierii sau întreruperii anticipate a contractelor individuale de muncă, în conformitate cu legislația în vigoare și prevederile Contractului Colectiv de muncă;
  • Introduce în baza de date  elementele variabile ale salariatului (avansuri, prime, etc) în programele puse la dispoziție;
  • Realizează raportări și calcule estimative la solicitarea clienților;
  • Realizează declarații lunare, trimestriale și anuale în vederea plății asigurărilor sociale;
  • Participă la managementul calității avînd o contribuție activă la ameliorarea proceselor de salarizare și a procedurilor interne ale departamentului;
  • Răspunde de respectarea normelor legale privind secretul și confidențialitatea datelor și informațiilor.

 Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul economic;
  • Cunoașterea limbii franceze la un nivel mediu;
  • Experieță profesională în domeniul econonic/financiar.

Beneficiile jobului:

  • Formare la nivel internațional;
  • Oportunităti de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
  • Un loc de muncă oficial, într-un sediu modern.

Așteptăm cu drag cv-ul tău  la dmoga@professional.md sau ne poți contacta la 068500375. Vă multumim anticipat!

Send CV
Best4uinternational