Publish 18 October 2020

Manager vînzări B2B - Asigurări la „Domoasig”

Company:
Domoasig
City:
Chișinău
Employment type:

Job description

Responsabilități funcționale:

  • căutarea activă a noilor clienți și atragerea acestora;
  • organizarea și efectuarea vînzărilor B2B;
  • identificarea nevoilor auditoriului țintă;
  • întocmirea și expedierea ofertelor comerciale;
  • oferirea de consultații clienților în vederea alegerii produselor potrivite;
  • întocmirea și încheierea contractelor;
  • administrarea bazei de date a clienților.

Cerințe față de candidați:

  • studii superioare (în economie, management, marketing);
    prezinta un avantaj
  • experiența profesională (în domeniul vînzărilor),
  • obligatoriucunoașterea obligatorie a limbii ruse și a limbii de stat;
  • deprinderi de elaborare și implementare a măsurilor de stimulare a vînzărilor;
  • abilități de organizare și panificare, capacitatea de a stabili ordinea
  • priorităților prin utilizarea și repartizarea corectă a resurselor necesare;
  • capacitatea de a formula propriile gînduri într-un mod logic, structurat și accesibil, atît oral, cît și scris.

Condiții de muncă și de remunerare:

  • program de muncă full-time, de la 9:00 pînă la 18:00;
  • salariu stabil de 5000-10000 lei; (e posibil si mai mult)
  • pachet social;
  • acces la rețeaua de telefonie corporativă.

Expediați CV-ul cu o fotografie la adresa electronică: [Send CV]  cu specificarea postului pentru care aplicați.

Send CV
Jivy Group banner sub job