Hot jobs

Publish 20 January 2021

Specialist al departamentului de garanții la cerere și transfer al documentelor in limba Germana

10000 MDL per month

Company:
ATDtechnologies
The contact person:
Anastasia
Phone:
079007392
City:
Chișinău
Employment type:

Job description

Responsabilități:
  • Primirea, colectarea, revizuirea și prelucrarea cererilor și revendicărilor de garanție
  • Consultarea clienților cu privire la cererile de garanție prin telefon și e-mail
  • Înregistrarea cererilor și trimiterea către fabrica
  • Negocierea cu participanții la proces
  • Colectarea, prelucrarea, sistematizarea și analiza informațiilor privind obligațiile de garanție

Gestionarea inregistrarilor:

  • Conform condițiilor de înregistrare a cererilor de la furnizori
  • Conform condițiilor de înregistrare a comenzilor de către clienți
  • Pentru plăți către clienți fără returnarea pieselor
  • Pentru cererile respinse fără rambursări
  • Calculul muncii efectuate și costuri suplimentare pentru cererile de despăgubire fără returnarea mărfurilor

Cerințe:
- Experiența in domeniu este binevenită, dar nu este obligatorie;
- Cunoaşterea excelentă a limbilor Germana si Russă (scris si vorbit);
- Perseverență, seriozitate, flexibilitate, atitudine proactivă, orientare către rezultate;
- Vorbire coerentă și corectă;
- Orientare spre rezultat, dorința de a influența asupra nivelului remunerări

Calități personale:
- Spirit de initiativa;
- Responsabilitate;
- Atenție;
- Comunicativitate;
- Rezistență la stres

Oferim:
- Instruire gratuita în cadrul companiei (trainigul este platit);
- Oportunitatea de angajare pe termen lung;
- Investiție în dezvoltarea profesională de specialitate;
- Pachet competitiv de remunerare și beneficii;
- Posibilitatea de avansare în funcție;
- Ceai, cafea si fructe din partea companiei;
- Diverse traininguri;
- Sala de sport si sala de odihna.

Grafic de lucru
De Luni-Vineri de la 09:00-18:00

Ne aflăm în centru orașului Chișinău pe adresa: Lev Tolstoi 27 .

Expediati CV pe adresa a.ciorba@autodoc.eu

Send CV

  • Verified company
  • Verified job ad.
Best4uinternational