Advanced search

Lorema Time angajează office manager, jurnalist și reporter

12-08-2019 TOP Joburi

Office Manager @ Lorema Time

Responsabilități de bază:

  • Evidența, înregistrarea și repartizarea corespondenței primite și emise de unitate;
  • Înregistrarea intrărilor și ieșirilor de marfă;
  • Planificarea și coordonarea evenimentelor desfășurate în cadrul companiei;
  • Promovarea companiei prin intermediul rețelelor de socializare (ex: Facebook, Instagram etc.);
  • Pregătirea materialelor necesare pentru evenimente.

Cerințe:

  • Studii superioare;
  • Experiența constituie un avantaj;
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor: română și engleză-nivel avansat;
  • Capabil de a crea texte, mesaje pentru un anumit domeniu;
  • Cunoștințe de utilizare a PC (MS Office), avantaj cunoașterea 1C;
  • Abilități de comunicare;
  • Nivel sporit de organizare, profesionalism, rezistent la stres, capacitate de îndeplinire a sarcinilor conform termenilor.

Oferim:

  • Program de lucru- full time (9.00-18.00);
  • Birou confortabil;
  • Colectiv primitor;
  • Salariu motivant;
  • Pachet social.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul accesând butonul Trimite CV sau să ne contactați la numarul de telefon 060906333.

Trimite CV

Журналист / Редактор @ Lorema Time

Требование и обязанности:

  • Высшее образование;
  • Отличное знание грамматики и стилистики русского и румынского  языка;
  • Законодательные и нормативные правовые акты ( знание и практика);
  • Чувство языка, умение составлять тексты и правильно расставлять в них акценты;
  • Грамматическая обработка материалов (новости, журналы, интервью, репортажи и т. д.);
  • Ответственное и добросовестное общение с клиентами компании для сбора необходимой информации;
  • Презентабельная внешность;
  • Умение вести переговоры;

Если ты увидел себя и желаешь карьерного роста , тогда ждем тебя в нашей сильной и дружной команде!

Мы предлагаем:

  • Уютный и красивый офис на Рышкановке ( напротив маг, Союз );
  • Мотивирующая заработная плата;
  • Полный соц, пакет;
  • Дружелюбное руководство.

Заинтересованным кандидатам просьба высылать СV c фотографией, с указанием должности, нажав на Отправить резюме.

Trimite CV

Reporter @ Lorema Time

  • Elaborarea corectă atât gramatical, cât și semantic a materialelor jurnalistice (știre, interviu, reportaj etc.);
  • Responsabilitatea de a comunica cu intervievații conștiincios, pentru a culege informațiile necesare;
  • Materialele scrise să fie bazate pe argumente sigure și confirmate;
  • Analiza potențialilor clienți;
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții;

Cerințe:

  • Competențe în domeniul jurnalismului sau filologie ( experiența prezintă un avantaj, dar nu este obligatorie);
  • Cunoașterea obligatorie a limbilor: română și rusă;
  • Abilități de comunicare, responsabil, punctual.
  • Creativ, original și inventiv, dornic de a veni cu idei noi în procesul de lucru;
  • Prezentabil, sociabil și amabil;
  • Nivel sporit de organizare, punctualitate, profesionalism, rezistent la stres, capacitate de îndeplinire a sarcinilor conform termenilor;

Dacă te-ai regăsit în cerințele enumerate mai sus, te așteptăm cu drag în echipa redacțională a revistei Lorema Time!

Oferim:

  • Program de lucru - full time (9.00-18.00);

Trimite CV

Job Premium