Reprezentant Vânzări B2B (Chișinău și Bălți) la „Moldcell” 276 views

Moldcell_top_employerCompania Moldcell anunță concurs pentru funcția de Reprezentant Vânzări B2B în Chișinău și Bălți. Responsabilitățile de bază vor consta în identificarea și atragerea clienților corporativi noi, în scopul de a atinge obiectivele strategice ale companiei și de a crește volumul total de vânzări.

Responsabilități de bază:

  • Identificarea potențialilor clienți corporativi, a necesităților de comunicare specifice acestui segment și oferirea celor mai bune soluții, în baza abordării individuale;
  • Furnizarea informațiilor necesare despre produsele și serviciile companiei;
  • Sporirea vânzărilor pentru categoria de servicii Moldcell și promovarea acestora în rândul clienților corporativi existenți și potențiali;
  • Stabilirea unor relații durabile, de încredere cu publicul corporativ;
  • Promovarea imaginii companiei în rândul clienților.

Competențe și studii:

  • Studii superioare (Business, Management sau Economie);
  • Experiență în vânzări sau deservire clienți de cel puțin 2 ani;
  • Vorbire fluentă în limbile română și rusă; engleza – la nivel de conversații;
  • Experiență în conducerea autovehiculelor (cat. B).

Profilul personal al candidatului:

  • Bun comunicator și negociator, priceput la rezolvarea conflinctelor;
  • Capabil de a realiza prezentări convingătoare;
  • Responsabil, organizat și orientat spre nevoile clientului, precum și spre atingerea rezultatului;
  • Punctual, atent la detalii și capabil de a respecta termenii prestabiliți.

Notă:
Dacă sunteți interesat(ă) de acest post și corespundeți cerințelor de mai sus, expediați CV-ul dvs la adresa de email [email protected]. Menționați în subiectul mesajului „Reprezentant Vânzări B2B (Chișinău sau Bălți) // diez.md”.

Dă-ne un LIKE pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi.

Distribuie acest job
We are Moldcell - a mobile network operator in Moldova, part of the international Telia Company, headquartered in Stockholm, Sweden. Our company is a great place to work, develop professionally, involve in social activities, volunteer and make new friends! We offer you challenging and exciting days, in a modern company. We focus on your personal and professional development, and provide great career opportunities. We’re a group of young and talented people, acting as network engineers, call center operators, marketing, finance, procurement, customer or sales agents who think and act to the best interests of our customers. We are a team of men and women that aren’t afraid to get creative when it comes to developing new products and services or roll up our sleeves to troubleshoot a smartphone, tablet, laptop or any other network/Internet connection.
Urmărește-ne pe

Dă-ne un LIKE

pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi

Oratorica.md