Program Internship la „Banca Comercială Română Chișinău” S.A. 583 views

Misiune program: posibilitatea de a câștiga primul salariu și de a învăța din practică ce înseamnă banking în toată complexitatea lui

Responsabilități:

  • Relații cu clienții – vei putea intra în contact cu clienții băncii și să-ți dezvolți abilitățile de comunicare, deservire și vânzare a produselor băncii;
  • Suport vânzări – vei fi implicat în activități de suport clienți, vei înțelege cum funcționează o bancă din interior;
  • Operațiuni bancare – vei înțelege care sunt etapele derulării tranzacțiilor bancare, care sunt pașii întreprinși de personalul băncii pentru a executa o operațiune;
  • Prudență bancară – vei avea posibilitatea să înțelegi mai bine riscurile bancare, metodele de identificare, evaluare și administrare a acestora.

Durata stagiu:

  • I etapă – 3 luni;
  • II etapă – 3 luni.

Cerințe față de candidați:

  • Studenți din ultimul an de licență și masteranzi care-și urmează studiile la facultățile cu profil economic, tineri specialiști care-și doresc o carieră în domeniul financiar-bancar;
  • Performanțe la învățătură – nota medie generală 8,5 și mai mult;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel intermediar;
  • Abilități de operare cu date numerice;
  • Abilități de operare PC (MS Office).

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV și o scrisoare de motivare până în data de 28 februarie 2017, prin e-mail: [email protected]. Menționați în subiectul mesajului „BCR CHIȘINĂU INTERNSHIP // diez.md”.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Dă-ne un LIKE pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi.

Distribuie acest job
Banca Comercială Română Chişinău S.A. (BCR Chişinău S.A.) este o bancă universală, subsidiară a BCR S.A. (România) și membru al grupului Erste (Austria), cu focus strategic pe clienții corporativi, angajații și partenerii lor. BCR Chișinău și-a început activitatea la 22 octombrie 1998, fiind una din primele bănci cu capital străin prezente în Republica Moldova, membru al unui grup financiar lider în Europa Centrală și de Est.
Urmărește-ne pe

Dă-ne un LIKE

pentru a fi la curent cu cele mai noi joburi

Oratorica.md