Oferte de muncă fierbinți

Key Account Manager la "GoodMedia"

Compania:
GoodMedia
Persoană de contact:
Alexandru Rusu
Număr de contact:
022 21 01 43
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 2 ani
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Prezentare generală a postului:
Un Account asigură buna comunicare între agenție și client, astfel încât în realizarea campaniei publicitare să fie respectate cerințele acestuia din urmă. El realizează brief-ul de creație și participă la elaborarea strategiei de creație, a bugetului, și supervizează desfășurarea campaniei, păstrând legătura cu clientul pe toată durata acesteia.

Cerințe pentru candidat:

Studii
Studii superioare economice.

Experiență
Cel puțin 2 ani agenție de publicitate.

Software
Operare PC – MS Office, cunoașterea elementară pachetelor Adobe CS și CorelDraw Graphics Suite - constituie un avantaj.

Limbi vorbite
Română, Rusă, Engleză.

Responsabilități și calități:

  • Abilități de comunicare, negociere și relaționare puternice;
  • Abilități analitice, informatice, de planificare și gestionare a timpului, de lucru în echipă;
  • Este entuziast și are aptitudini organizatorice
  • Identifică și contractează noi clienți;
  • Identifică direcțiile de dezvoltare și propuneri de promovare de produse/soluţii noi pentru client;
  • Organizarea activității de comunicare între departamente, în scopul de a asigura o eficiență maximă;
  • Cunoaște despre campaniile de publicitate și pașii de implementare a acestora, precum și de realizare a diferitelor materiale;
  • Realizează obiectivele de vânzări și profit ale companiei;
  • Cunoaște în profunzime piața locală;
  • Cunoaște specificul mediului de afaceri și legislația în domeniu;
  • Se va specializa continuu în tehnici de vânzare și marketing;

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul la adresa de e-mail [Trimite CV] , cu mențiunea în subiectul mesajului „ Key Account Manager// diez.md”.

Trimite CV

Poziții vacante similare

x