Oferte de muncă fierbinți

Web Designer la „GoodMedia”

Compania:
GoodMedia
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Full-time

Descrierea poziției vacante

Prezentare generală a postului:
Web design-ul înseamnă creativitate, atenție la detalii, lucru individual, dorința de a învăța programe și tehnologii noi, dar și bune abilități de comunicare, flexibilitate și răbdare. Ai nevoie de determinare și resurse de calitate. Designerii web profesioniști trebuie să fie foarte atenți la detalii, curioși, familiari cu tot ce mișcă în materie de inovație vizuală, conectați la social media, rapizi în programele de editare grafică și dornici să învețe constant.

Cerințe pentru candidat:

Studii

  • Universitare / Programare / Arte plastice.

Experiență:

  • Cel puțin 1 an în domeniu de publicitate / web design / freelancing
    Software
  • Photoshop / Illustrator / InDesign / Dreamweaver / Fireworks / Animate;
  • Limbaj de programare: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, MySQL / Java Script

Limbi vorbite:

  • Română, Rusă, Engleză.

Responsabilități și calități:

  • Abilități analitice, de organizare și planificare, cu simț estetic, flexibil și adaptat evoilor clienților;
  • Este o persoană creativă, orientată spre soluții;
  • Este la curent cu ultimele trenduri în materie de design web;
  • Are cunoștințe de marketing;
  • Respectă termenele limită și are abilități de lucru în echipă;
  • Creează, propune și realizează layout-ul / designul paginilor web;
  • Implementare PSD in HTML/CSS;
  • Dezvoltă și întreține website-uri pe platforme CMS (Joomla, Wordpess);
  • Verifică funcționalitatea și face optimizarea interfețelor grafice în funcție de rezoluția dispozitivului;
  • Asigură compatibilitatea cu principalele browser-e de Internet;
  • Elaborează bannere web animate;
  • Creează logo-uri și alte elemente de identitate grafică;
  • Este disponibil să lucreze peste program.

Persoanele interesate vor expedia CV-ul la adresa de e-mail: [Trimite CV]
Tel.: (022) 21 01 43

Trimite CV

Poziții vacante similare

x