„Andiva” recrutează Web Designer

Compania:
Andiva  VIP
Oraș:
Chișinău
Tipul locului de muncă:
Part-time
Cerințe:
Experiența de muncă de la 1 an
Studii:
superioare

Descrierea poziției vacante

Studii
Universitare / Programare / Arte plastice.

Experiență:

  • Cel puțin 1 an în domeniu de publicitate / web design / freelancingSoftware
    Photoshop / Illustrator / InDesign / Dreamweaver / Fireworks / Animate;
  • Limbaj de programare: HTML5, CSS3, JavaScript, PHP, MySQL / Java Script

Limbi vorbite:

  • Română, Rusă, Engleză.

Responsabilități și calități:

  • Abilități analitice, de organizare și planificare, cu simț estetic, flexibil și adaptat nevoilor clienților;
  • Este o persoană creativă, orientată spre soluții;
  • Este la curent cu ultimele trenduri în materie de design web;
  • Are cunoștințe de marketing;
  • Respectă termenele limită și are abilități de lucru în echipă;
  • Creează, propune și realizează layout-ul / designul paginilor web;
  • Implementare PSD in HTML/CSS;
  • Dezvoltă și întreține website-uri pe platforme CMS (Joomla, Wordpess);
  • Verifică funcționalitatea și face optimizarea interfețelor grafice în funcție de rezoluția dispozitivului;
  • Asigură compatibilitatea cu principalele browser-e de Internet;
  • Elaborează bannere web animate;
  • Creează logo-uri și alte elemente de identitate grafică;
  • Este disponibil să lucreze peste program.

Dacă te regăsești în această descriere, atunci trimite CV-ul tău cu poza la adresa de email: [Trimite CV]. Menționează în subiectul mesajului "Web Designer// jobs.diez.md".

Trimite CV

Poziții vacante similare

x